nasze spektakle

Autorski dramat inspirowany dwiema książkami Joseph’a Hellera Paragraf 22 i Closing Time.

Wizyjna opowieść pełna przewrotnych akcji i napięcia dramaturgicznego. Zwraca się wprost do wrażliwości widza i wiedzie jego emocje na wyprawę… na groteskową wycieczkę szlakiem strachu o własne życie.

Spektakl mówi o tym, że każdy może swój strach pokonać… ŚMIECHEM…

Spektakl oklaskiwany i  nagradzany na wielu światowych festiwalach: NOWY JORK, MOSKWA, ATENY, KORCA, KIJÓW, ERYWAŃ, TRENCZYN.

„Kontrabasista w interpretacji Krzysztofa Rogacewicza byłby z pewnością murowanym hitem Off-Broadwayu. Opowieść o zajmującym najniższe piętro orkiestrowej hierarchii muzyku, tytułowym kontrabasiście, to spektakl dopracowany w każdym szczególe – scenograficznie, muzycznie, a nade wszystko aktorsko”

Kultowy spektakl rozpropagowany przed laty przez znakomitych aktorów J. Żółkowską i J.Gajosa. 

Damsko-męski pojedynek, flirt w rytmie tanga.

Ławeczka w teatrze MASKA to pełen zwrotów akcji spektakl oparty na rytmie i ekspresji z odrobiną erotycznej gry obojga bohaterów.

Spektakl „Rozprawa o średniowieczu”  to zwarte i zabawne kompendium wiedzy o epoce średniowiecza.  Słynne fragmenty literatury średniowiecznej są zawarte w spektaklu  i tworzą osobne sceny spektaklu (m.in. „Bogurodzica”, „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”, „Pieśń słoneczna Św. Franciszka”). W spektaklu nie brakuje zabawnych i wymownych scen „Nędza z bidą”, „Diabły z Lucyferem” itp.

Prosto z HOLLYWOOD!

Film, muzyka, kabaret!

Znane i lubiane postaci ze światowego kina: Marlena Dietrich, Pola Negri, Marylin Monroe, Humphrey Bogart, Charlie Chaplin i inni.
Jeden Dubler i kilkanaście największych filmowych postaci.
Poważne postaci w niepoważnych sytuacjach.
Wszystko z przymrużeniem oka.

Spektakl teatralny „O rybaku i Złotej Rybce” wg Aleksandra Puszkina 
oraz opowiadań Michała Zoszczenki.
Historia stara jak świat i jak Baba z tejże bajki. Relacje: kobieta – mężczyzna uwypuklone w zabawny sposób za pomocą lalek.
Aktorzy grają podwójne role – (męsko – żeńskie)!
Spektakl jest grany w dwóch planach – żywym i lalkowym.

Szekspir nie jest nudny!

„Sonety Szekspira są wciąż żywym, niewyczerpalnym i niepokojącym źródłem artystycznych wrażeń i inspiracji.”

Autorski recital złożony z SONETÓW Shakespeare’a.

 

„PASTORAŁKI” wg Tytusa Czyżewskiego to muzyczny spektakl oklaskiwany w kraju, jak również za granicą, w Anglii, Szkocji i Walii. 
Nagrodzony „SREBRNYM KLUCZYKIEM” redakcji „NOWIN JELENIOGÓRSKICH” za kreację aktorską.
„PASTORAŁKI” to lekkie w formie i wymowie przedstawienie, w którym widz nie jest tylko biernym obserwatorem, ale w pewnym stopniu uczestniczy w „tworzeniu” akcji. 
Podczas spektaklu zobaczyć można praktycznie wszystkie postaci związane z tradycją Bożego Narodzenia – pojawiają się: Wołek, Osioł, pasterze, anioły, Trzej Królowie itd….